Co o dřevě Hevea řekli truhláři a lidé, kteří s ním pracují:

Po počátečním ujasnění našich kvalitativních požadavků a Vašich možností výroby, mohu řict, že kvalita v součanosti plně odpovídá všem ostatním druhům spárovky, které nakupujeme. Z Vaší strany je vidět zájem o splnění všech požadavků na kvalitu vyžadovanou zákazníkem. V naší firmě je nabízena jako plnohodnotná dřevina a při svých vlastnostech, tvrdosti a pevnosti i jako cenově výhodná. Zajímavý vzhled lze dosáhnout i různým odstínem moření. Je vidět i postupný nárůst obliby HEVEI u našich zákazníků.

firma: SWN Moravia s.r.o.
Prohledněte si fotogalerie.

Materiál Hevea je světlé dřevo s velmi krásnou strukturou, pro nás – truhláře velmi praktické, jelikož světlé dřevo je možno dobře tonovat a mořit do jiných odstínů.Toto dřevo má také velmi dobré vlastnosti z hlediska opracování, lehce se řeže a hobluje.Tento materiál je velmi stálý, má také dobré vlastnosti pro lepení. Je vhodný pro výrobu schodišt, nábytku a také dveří. Naši zákazníci jsou s Heveou velmi spokojeni a v posledních letech stoupá poptávka po tomto materiálu.V naší firmě se tento materiál dostává do popředí zpracování dřeva.

firma: JK Plus s.r.o.
Prohledněte si fotogalerie.

Specializujeme se na výrobu ložnicového nábytku pouze z HEVEY – MALAJSKÉHO DUBU. Tento materiál svými vlastnostmi v mnohém předčí tuzemský dub. V první řadě je tvrdší a houževnatější. Tato vlastnost je pro nás velice důležitá, protože jsme schopni zákazníkovi dodat výrobek, který je schopen odolat většímu zatížení a povrchovému namáhání. Výborně se brousí a vrtá.

Jeho kresba je velmi zajímavá a při použití tónovaných olejů jí lze ještě zvýraznit. Olejové pigmenty totiž ulpívají na pórech a ty pak zajímavě tmavnou. Další velkou výhodou oproti tuzemskému dubu je jeho celková barevná světlost. HEVEA je na rozdíl od tuzemského dubu světlejší a proto jí lze výborně mořit a tónovat i do světlejších odstínů.

HEVEA má dle mého názoru díky svým vlastnostem velký potenciál a našimi zákazníky je velmi žádaná.

firma: ECLISSI
Prohledněte si fotogalerie.

Hevea je světlé kaučukové dřevo, které je řadu let hojně využíváno výrobci ve všech dřevařských odvětvích. Pro svou vynikající tvarovou stálost, stvětlý, dobře barvitelný odstín a v neposlední řadě příznivou cenu se Hevea stala nejprodávanější dřevinou posledních let.

firma: Empiri Wood Design s.r.o.
Prohledněte si fotogalerie.

Po dlouhodobé zkušenosti z materiálem Hevea, můžeme vypíchnout pár velmi kladných vlastností mezi které patří: pevnost, tvrdost, cenová přístupnost, barevnost a stálost materiálu. Při obrábění dochází k vysokému ochlupacení materiálu a proto je potřeba dbát na broušení daného dílce a to i mezi lakováním. Krásnou strukturu a kresbu dřeva můžeme podpořit mořením do různých odstínů. V posledních letech jsme v naší firmě zaznamenali nárůst obliby tohoto materiálu.

firma: ŠP-TRUHLÁŘSTVÍ
Prohledněte si fotogalerie.

Hevea je velice podobná v přírodním stavu dubu. Barva hevei je světlejší trochu nahnědlá a při třískovém opracování na strojích dochází k vyštípávání svalovitých míst na spárovkách a k vysokému ochlupacení obráběného dílce.

Hevea jako materiál je velice stabilní oproti buku nepřijímá tolik vzdušné vlhkosti např. při zhotovení kuchyňských dvířek nedochází k tak velkému sesychání a bobtnání výplně. Na lakování je hevea lepší oproti dubu a jasanu neboť dochází k zaplnění pórů běžnými laky.

firma: Nabau s.r.o.
Prohledněte si fotogalerie.