Dřevo je pravděpodobně nejstarší stavební materiál používaný člověkem. Je zdravé, je dobře tvarovatelné a pevné. K dnešnímu dni je těžké si představit dům, kde není dřevo použito (ať už pro bednění, dokončovací či stavební práce).

Terasy s exotických dřevin

Kromě našich původních druhů stromů na několik let je k dispozici také v České republice exotické dřevo. Exotické dřeviny jsou obchodní název stromů rostoucích v Africe, Jižní a Severní Americe a také Asii, např. Bangkirai a Lapacho a Garapa, nebo Massaranduba.

Dovážené exotické dřeviny jsou zpravidla mnohem stabilnější než nejsilnější evropské druhy, jako je dub a habr – je to – ani zachován mnohem více odolný vůči klimatickým jevům. Exotické dřevo může mít různé barvy – od žluté, přes oranžovou až po tmavě hnědé – téměř černé. Exotické dřevo je ideální materiál pro terasy a zahradní nábytek, jako zahradní stoly a židle. Terasy z exotických dřevin jsou nejen krásné, ale také velmi perzistentní a to je důvod, že je snadno použitelný na zahradě.

Exotické deska je také ideálním materiálem pro vytvoření trvalé a elegantní dřevěné fasády. Takže pokud máte v plánu vybudovat vnější prvky, jako jsou terasy, nebo povýšení do cíle, jako je exotické dřevo ideální materiál pro tyto aplikace. Exotické dřevo je také vhodný pro podlahy v koupelně nebo bytových částí všech druhů vany a vířivky. Exotické deska je snadná na údržbu – což je dalším důvodem pro volbu.

 

 

Terasy s exotických dřevin